خرید شال حذف انگليس از دور مقدماتي یورو 2008

مرحله مقدماتي مسابقات فوتبال جام ملت‌هاي اروپا يورو 2008 ديشب با حذف انگليس و صعود تيم‌هاي پرتغال، تركيه، روسيه و سوئد پيگيري شد.
به گزارش شبكه خبر، در گروه يك، پرتغال با به دست آوردن يك امتياز از تساوي بدون گل برابر فنلاند، 24 امتيازي شد و به عنوان تيم دوم بعد از لهستان راهي دور پاياني شد. در ديگر بازي‌هاي اين گروه هم لهستان با تساوي دو به دو مقابل صربستان متوقف شد، قزاقستان با يك گل بر ارمنستان پيروز شد و جمهوري آذربايجان، يك به صفر مغلوب بلژيك شد.
در گروه دو ايتاليا با نتيجه سه بر يك، جزاير فارو را شكست داد، فرانسه با تساوي دو به دو برابر اوكراين متوقف شد و گرجستان با دو گل از ميهمان خود ليتواني شكست خورد. در اين گروه ايتاليا با 29 و فرانسه با 26 امتياز به ترتيب اول و دوم شدند و به مرحله بعد راه يافتند.
در گروه سه تركيه با يك گل ميزبان خود بوسني را شكست داد و با به دست آوردن 24 امتياز، پس از تيم يونان، به مرحله پاياني صعود كرد، يونان كه پيشتر صعود خود را مسجل كرده بود،‌دو به يك بر مجارستان غلبه كرد و نروژ چهار به يك مالت را درهم كوبيد.
در گروه چهار آلمان با تساوي بدون گل برابر ولز متوقف شد، چك با دو گل بر قبرس پيروز شد و اسلواكي با پنج گل سن مارينو را درهم كوبيد.
از اين گروه صعود تيم‌هاي چك و آلمان مسجل شده بود.
اما در گروه پنج و در حساسترين بازي، انگليس كه براي صعود تنها به يك امتياز نياز داشت، در برابر ديدگان هواداران خود با نتيجه دو به سه از تيم صعود كرده كرواسي شكست خورد و به عنوان بزرگترين ناكام جام از دور رقابت‌ها كنار رفت. در ديگر بازي اين گروه روسيه با برد ضعيف يك به صفر برابر آندورا، به دور بعد صعود كرد.
در گروه شش سوئد دو بر يك لتوني را شكست داد، اسپانيا نيز با يك گل بر ميزبان خود ايرلند شمالي غلبه كرد و دانمارك سه به صفر بر ايسلند چيره شد. در اين گروه، تيم‌هاي اسپانيا و سوئد با كسب امتيازات لازم راهي دور پاياني شدند.
و سرانجام در گروه هفت روماني شش به يك آلباني را درهم كوبيد، هلند كه پيشتر صعود خود را مسجل كرده بود، با نتيجه يك به دو از ميهمانش بلاروس شكست خورد و بلغارستان با دو گل برابر اسلووني صاحب برتري شد. در گروه هفت تيم‌هاي روماني و هلند پيشتر صعود كرده بودند.