خرید شال دفاع علامه فضل‌الله از نزديكي مصر و ايران

علامه محمد حسين فضل الله از مراجع شيعيان لبنان نزديك شدن روابط مصر و ايران را مايه خير براي جهان اسلام و آن را مقدمه‌اي براي حل بسياري از مشكلات در منطقه دانست.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر علامه فضل‌الله، اين مرجع شيعيان لبنان بر حمايت از امنيت كل جهان اسلام در سايه روابط مصر و ايران تاكيد كرد.
وي اظهار داشت: از سرگيري روابط بين دو كشور مصر و ايران زمينه را براي حل بسياري از مشكلات به ويژه در عراق و لبنان فراهم خواهد كرد.
وي همكاري سياسي بين اين دو كشور در خصوص دورنماي نقش ايران و مصر در جهان اسلام و جهان عرب را با اهميت ارزيابي كرد.

فضل الله نسبت به تلاش‌هاي آمريكا و رژيم صهيونيستي براي تضعيف نقش مصر و محاصره ايران و منزوي كردن آن و جلوگيري از نزديك شدن اخير روابط ايران و مصر هشدار داد و گفت: هرگونه تحرك ايران و مصر در جهت مخالف اين مسير فايده زيادي براي اين دو كشور بزرگ و اهميت زيادي براي امت اسلامي خواهد داشت.

علامه فضل الله از هرگونه گامي كه موجب گرم شدن مجدد روابط بين تهران و قاهره مي‌شود ستايش كرد و اظهار داشت: ما همچون گذشته معتقديم كه هرگونه وحدت امت اسلامي تنها در صورتي كه مصر و ايران در شكل گيري آن مشاركت فعالي داشته باشند، قابل تحقق است.
علامه فضل الله تصريح كرد: اكنون كه اسرائيل و آمريكا براي تضعيف مصر و نفوذ امنيتي در آن و اعمال فشار اقتصادي بر اين كشور با حمايت مستقيم جرج بوش و نمايندگان لابي يهودي در دولت و كنگره آمريكا تلاش مي‌كنند از مصر مي‌خواهيم جايگاه بزرگ خود را در ميان كشورهاي عربي، اسلامي و آفريقايي حفظ كند.

وي در پايان خاطرنشان كرد: به خوبي درك مي كنيم كه گامهاي مثبت در روابط مصر و ايران زمينه را براي باز كردن بسياري از گره‌ها و حل بسياري از مشكلات به ويژه مشكلات عراق و لبنان هموار خواهد كرد و موجب گشايش در حل مسائل سودان، افغانستان، سومالي و مناقشه فلسطين اشغالي خواهد شد.