خرید شال لغو غيرمنتظره مصاحبه راديو با حسين نصر

گفت‌وگو زنده راديويي با دکتر سيدحسين نصر، در آخرين لحظات لغو شد.
 
به گزارش پارسينه، در هماهنگي‌هاي انجام شده، قرار بود دکتر سيد حسين نصر به صورت تلفني در يک برنامه زنده و مستقيم در «راديو گفت‌وگو» شرکت کند، اما اين برنامه در آخرين دقايق باقيمانده به پخش و به دلايلي نامعلوم با درخواست فوري مسئولان راديو لغو شد.
 
گمانه‌ها حاکي است که ملاحظه و احتياط مسئولان راديو در برابر حملات احتمالي برخي محافل مطبوعاتي تندرو، دليل لغو اين مصاحبه بوده و به تازگي فشارها بر مسئولان صداوسيما درباره فعاليت رسانه‌هايي چون راديو جوان افزايش يافته است.
 
دکتر سيدحسين نصر، استاد دانشگاه «جورج واشتنگتن» آمريکا است و به وي لقب «جهاني‌ترين انديشمند مسلمان» داده شده است. وي از شاگردان برجسته مرحوم علامه طباطبايي است که کتاب «شيعه در اسلام» علامه را به انگليسي ترجمه کرده است. همچنين غلامعلي حداد عادل، يکي از معروفترين شاگردان دکتر نصر به شمار مي‌رود.
 
يکي از دلايل وجود حساسيت‌هاي خاص درباره دکتر نصر، اين است که وي در ماه‌هاي پاياني منجر به پيروزي انقلاب، رياست دفتر فرح پهلوي را بر عهده داشت.
 
گفتني است براي نخستين بار پس از پيروزي انقلاب اسلامي، دکتر سيد حسين نصر، سال گذشته در يکي از برنامه‌هاي «راديو گفت‌وگو» شرکت کرده بود.