خرید شال پورمحمدي: مشاركت مردم درگرو رفتار مسئولان

وزير كشور روز يكشنبه گفت: حضور فعالان سياسي و مشاركت مردم در صحنه عمل سياسي در گرو رفتار مسئولان است.
به گزارش ايرنا به نقل از پايگاه ‌اطلاع‌رساني وزارت كشور، مصطفي پورمحمدي در مراسم بزرگداشت عيد سعيد غدير در جمع مديران و كاركنان وزارت كشور افزود: حضور قوي فعالان سياسي در عرصه‌هاي گوناگون سياسي و اجتماعي از يك سو و افزايش ميزان مشاركت سياسي مردم از سوي ديگر، در گرو رفتار خوب مسئولان است.
وي با بيان اين كه جامعه بدون رهبر عادل روي سلامت به خود نمي‌بيند، اين موضوع را مهمترين پيام غدير دانست و افزود: از اين كه در حاكميت اسلام و حكومت اسلامي حضور داريم و كارگزار حكومت اسلامي هستيم، خرسنديم.
وزير كشور با اشاره به فعاليت‌هاي وزارت كشور گفت: در اين دوره تلاش كرديم فضاي سياسي كشور را آرام كنيم و مدل سياسي جا افتاده و به بلوغ رسيده‌اي براي جامعه خود و جوامع ديگر ارايه دهيم.
پورمحمدي در بخشي از سخنان خود، با بيان اين كه‌ وزارت كشور پيشتاز حركت رايانه‌اي است تا يك نظام مديريتي مطلوب و كاملتري ارايه دهد، گفت: وزارت كشور با آزمايش و بازخوردگيري مرتب سامانه‌ها و شبكه‌هاي رايانه‌اي و ارتباطي خود، تلاش مي‌كند انتخابات هشتمين دوره مجلس شوراي اسلامي را به صورت قانوني و سالم برگزار كند.
وزير كشور همچنين با اشاره به استقبال خوب كاربران اينترنتي از طرح مسابقه انتخابات رايانه‌اي وزارت كشور كه مدتي پيش برگزار شد، گفت: با استقبال خوب هموطنان از اين طرح، اميدواري‌هاي فراواني براي اصلاح نظام اداري كشور براي ما ايجاد شد.
وي تأكيد كرد: نظام اداري با اين سطح از گستردگي و بزرگي، نمي‌تواند با سيستم‌‌هاي سنتي و قديمي اداره شود.
پورمحمدي در اين باره، لزوم به‌كارگيري و استفاده از سيستم‌هاي مدرن و جديد در نظام اداري كشور را مورد تأكيد قرار داد.