خرید شال آغاز بحث کارشناسی برای انتقال پایتخت

وزیر کشور گفت که این وزارتخانه بحث های کارشناسی در خصوص طرح انتقال پایتخت از تهران به نقطه ای دیگر از کشور را آغاز کرده است.

به گزارش مهر، حجت الاسلام مصطفی پور محمدی وزیر کشور پس از جلسه امروز هیئت دولت در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر با بیان این مطلب، اظهار داشت: در دولت های قبلی موضوع انتقال پایتخت از تهران مطرح بود و کارهای مطالعاتی نیز در این باره صورت گرفت و اکنون نیز وزارت کشور در حال بررسی این مسئله است و پیشنهادات جدیدی هم در این زمینه ارائه گردید.

او درباره زمان نهایی انتقال پایتخت هم گفت: موضوع انتقال پایتخت یک پروژه سنگین است و نمی توان برای آن زمانی تعیین کرد و باید همه جوانب مسئله مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

وزیر کشور همچنین در پاسخ به سئوالی در خصوص برگزاری رایانه ای انتخابات مجلس هشتم توضیح داد: بر اساس موافقت اصولی شورای نگهبان مراحلی از انتخابات 24 اسفند در سراسر کشور به صورت رایانه ای برگزار می شود.

پور محمدی خاطر نشان کرد: وزارت کشور همه تلاش خود را به کار می گیرد تا انتخابات رایانه ای در تهران به طور جامع برگزار شود و برگزاری انتخابات رایانه ای جامع در شهرستانها منوط به تهیه تجهیزات و تامین نیروی انسانی لازم و تایید نرم افزار مربوطه توسط شورای نگهبان است.