خرید شال بارش برف و مسافرت رايگان در كانادا

اگر در نخستين روز سال ميلادي، حداقل 12.7 سانتي‌متر برف ببارد، هزاران کانادايي از مسافرت رايگان بهره‌مند مي‌شوند!
به گزارش شبکه اينترنتي ايرانيان مقيم تورنتو (ايرانتو)، بزرگترين سايت مسافرت آنلاين کانادا با نشاني itravel2000.com اعلام کرده بود: اگر در نخستين روز سال، ميزان برف در هر يک از شهرهاي کانادا به مقدار گفته شده رسيد، کساني که از طريق آن سايت براي رزرو تور مسافرتي اقدام کردند، به جز ماليات، بقيه هزينه پرداختي شامل هواپيما و هتل را پس مي‌گيرند!
اين در حالي است که اداره هواشناسي، بارش 5 تا 15 سانتي‌متري را براي برخي نقاط انتاريو پيش‌بيني کرده است.وزارت محيط زيست کانادا در اين زمينه به عنوان قاضي و ناظر عمل مي‌کند.نحوه تشخيص برندگان نيز بر پايه کدپستي آنان خواهد بود. اگر فردي در ايالت انتاريو زندگي کند، مبناي محاسبه ميزان برف، فرودگاه بين‌المللي تورنتو مي‌شود. سه مکان اندازه‌گيري ديگر نيز، فرودگاه‌هاي بين‌المللي مونترآل، ‌هاليفاکس و کالگري اعلام شده است.
سايت itravel در ماه دسامبر سال 2007، طرحي را بر همين اساس و با نام «بگذار برف ببارد» يا «Let it Snow» مطرح کرد که بنا بر آن، هزاران نفر در تورهاي مسافرتي مربوط به سال نو نام‌نويسي کردند. ميزان استقبال از اين طرح به اندازه‌اي بود که مسئولان سايت را شگفت زده کرد.
کانادايي‌ها بايد پيش از سي‌ام نوامبر سال 2007 نا‌م‌نويسي و هزينه تور مسافرتي را به حساب سايت نامبرده واريز کرده باشند. همچنين زمان برگشت آنها از تور نيز نبايد پس از سي‌ام آوريل 2008 باشد.شرکت itravel200.com در سال 1994 در کانادا پايه‌گذاري شد و سالانه به 450،000 نفر خدمات ارايه مي‌کند. اين شرکت داراي 220 کارمند است.
رئيس اين شرکت گفت: «تصور اين که ما براي اين همه متقاضي چک برگشت هزينه بنويسيم، خيلي جالب است. فقط من دوست داشتم بدانم آنها مي‌خواهند با اين پول چه کار کنند!»