خرید شال به آتش كشيدن خودروها در فرانسه

تدابير شديد امنيتي دوشنبه شب پليس فرانسه در آستانه تحويل سال نو ميلادي (۲۰۰۸‬ميلادي) در اين كشور كارساز نيفتاد و بسياري از شهرهاي اين كشور، بار ديگر شب ناآرامي را پشت سرگذاشت كه در جريان آنها ‪ ۳۷۲‬دستگاه انواع خودرو طعمه آتش شد.
گزارش ايرنا از پاريس، حاكي است در شب سال نو ميلادي، جوانان معترض و خشمگين در بسياري از شهرهاي بزرگ فرانسه با مأموران پليس درگير شدند.
وزارت كشور فرانسه امروز سه‌شنبه آماري از خسارت‌هاي عمومي شب تحويل سال نو ميلادي در اين كشور ارايه داد و اعلام كرده است كه در اين شب، ‪۳۷۲‬ دستگاه خودرو به آتش كشيده شد كه از اين تعداد، ‪ ۱۴۴‬دستگاه خودرو در منطقه پاريس و حومه توسط جوانان معترض به آتش كشيده شد.
بنا بر گزارش وزارت كشور فرانسه در جريان ناآرامي‌هاي دوشنبه شب فرانسه در مجموع ‪ ۲۵۹‬نفر از آشوبگران توسط پليس دستگيرشده‌اند.
پليس فرانسه براي برقراري و حفظ امنيت عمومي در شب تحويل سال نوي ميلادي در شهر پاريس، پايتخت فرانسه، بيش از چهار هزار و پانصد ‬نفر از نيروهاي پليس و ژاندارمري را به كار گرفت.
به گزارش ايرنا از پاريس، آنان در راه‌هاي ورودي اين شهر، به بازرسي خودروهاي مردمي مبادرت ورزيدند و از برخي رانندگان تست مصرف مشروبات الكلي گرفتند.
اغلب اين نيروها و نيز مأموران امنيتي فرانسه در نواحي پر جمعيت از جمله خيابان «شانزه ليزه» و برج ايفل مستقر بودند.
 
دولت فرانسه در حدود ‪ ۱۴۰‬كادر پزشكي در قالب هشت چادر امدادي با تجهيزات كامل در مركز پاريس از جمله در برج ايفل و شانزه‌ليزه مستقر كرده بود.
تاكنون گزارشي از صدمات جاني ناآرامي‌هاي شب گذشته فرانسه ارايه نشده است.