خرید شال حمایت وزیر کشور از پیشنهاد انتقال پایتخت

وزیر کشور موضوع انتقال پایتخت را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این ایده قطعی نیست و فقط یک پیشنهاد است ولی قطعا حجم بار مالی انتقال پایتخت کمتر از منافعی است که می تواند در اختیار آحاد مردم کشورمان قرار دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر کشور پیش از ظهر امروز در حاشیه جلسه شورای اداری استان تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه وزارت کشور کلیت بحث جدید انتخابات را در کشور اعمال خواهد کرد، گفت: برگزاری انتخابات رایانه ای در تمامی نقاط کشور به صورت کامل اجرا نمی شود.

وی افزود: وزارت کشور برای برگزاری انتخابات رایانه ای آمادگی کامل دارد و مقدمات آن به خوبی فراهم شده و هیئت های اجرایی نیز چند روز آینده تشکیل خواهند شد.

پورمحمدی ادامه داد: ابزار جدیدی را تدارک دیده ام تا انتخابات مجلس هشتم به خوبی و در آرامش برگزار شود و انتخاباتی اعتماد ساز و اطمینان بخش باشد.

وزیر کشور در خصوص جزئیات برگزاری انتخابات رایانه ای گفت: در موعد مقرر در این خصوص به صورت مفصل توضیح خواهیم داد.

وی همچنین در پاسخ به سئوالی مبنی بر انتقال پایتخت اظهار داشت: این ایده از قبل مطرح شده بود و در این دولت نیز در کارگروه هایی مطرح شد و ما تصور می کنیم به عنوان یکی از ایده های جدی برای تسهیل امور اداری کشور می تواند قابل توجه باشد.

پورمحمدی افزود: حجم بار مالی این ایده کمتر از منافعی است که می تواند در اختیار آحاد مردم کشورمان قرار دهد.

وزیر کشور تاکید کرد: این ایده قطعی نیست ولی آن را مثبت ارزیابی می کنیم، چرا که شهر تهران به دلیل گستردگی و جمعیت زیاد مرکز فعالیت های مختلف کشور اعم از صنعتی و خدماتی است و به همین دلیل دارای مشکلات بسیاری است.

وی تصریح کرد: گاهی اوقات هموطنان ما از شهرهای مختلف برای انجام برخی کارهای اداری به تهران می آیند اما آنان باید هزینه شلوغی شهر تهران را هم بپردازند لذا باید این موضوع را تفکیک کنیم.

پورمحمدی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه کدام شهر برای پایتختی پیشنهاد شده، گفت: در دولت های گذشته چند شهر برای پایتختی پیشنهاد شده بود و اکنون گزینه های جدیدی نیز مطرح است که ما همه این گزینه ها را مد نظر قرار خواهیم داد.

وزیر کشور متذکر شد، ایده انتقال پایتخت بسیار ابتدایی است اما یک ایده کارشناسی تلقی می شود و ارزیابی ما از آن مثبت است لذا باید دید به چه نتیجه ای می رسیم.

وی در ادامه در پاسخ به سئوالی مبنی بر دغدغه های مردم در خصوص دریافت کارت های ملی تصریح کرد: تلاش می کنیم تا آخر سال افراد بالای 18 سال کارت های ملی خود را دریافت کنند و پیش بینی می شود با این روند بالای 98 درصد کارت ملی در کشور توزیع خواهد شد.

پورمحمدی خاطر نشان کرد: تهران از نظر توزیع کارت ملی مشکل دارترین شهر کشور است.

وزیر کشور افزود: اگر تا زمان برگزاری انتخابات کارت ملی به دست مردم نرسید، آنان می توانند با شماره کد ملی که در اختیار دارند و یا حتی با سریال شناسنامه در انتخابات شرکت کنند تا هیچ کس از حضور در انتخابات محروم نباشد.

وی در ادامه در پاسخ به سئوالی درباره علت حضور وی در مراسم تودیع و معارفه دو معاونت استانداری تهران، اظهار داشت: شورای اداری استان به طور مرتب تشکیل جلسه می دهد و چندی قبل هم از بنده برای حضور در یکی از این جلسات دعوت شد که خوشبختانه این موضوع با تودیع و معارفه مدیران استان مصادف شد.

پورمحمدی افزود: از آقای روشن که معاونت سیاسی و امنیتی استانداری تهران را بر عهده داشت، سپاسگزاری می کنیم و به آقایان براتلو و سردار فخاری که عهده دار دو معاونت جدید سیاسی – اجتماعی و امنیتی – انتظامی شده اند نیز تبریک می گویم.

وزیر کشور خاطر نشان کرد: استان تهران استان مهمی است و مرکز مدیریت کشور محسوب می شود لذا باید همکاران ما اهتمام بیشتری را برای اداره آن به خرج دهند.

وی خاطر نشان کرد: معاونت سیاسی – امنیتی استانداری را تفکیک کردیم و امیدواریم فضای با نشاط تری در معاونت سیاسی – اجتماعی و همچنین فضای امن تری در معاونت امنیتی شاهد باشیم.