خرید شال نصرالله: حزب‌الله، لبناني و مستقل است

دبيركل حزب‌الله لبنان تأكيد كرد، اين حزب، لبناني و مستقل است و يكي از منسجمترين و سازمان‌يافته‌ترين احزاب دنياست.
به گزارش ايرنا از بيروت، سيد حسن نصرالله چهارشنبه شب در گفت‌وگو با تلويزيون لبناني «ان.بي.‌ان» افزود: حزب‌الله خود رهبرانش را برمي‌گزيند و آنان نيز دبيركل را برمي‌گزينند.
وي در همين ارتباط، ادعاي برخي افراد و محافل را مبني بر اين‌كه حزب‌الله تشكلي ايراني و يا سوري است و اختيارات آن نيز از سوي آنها، تعيين و يا تعديل مي‌شود، رد كرد و گفت: چنين ادعاهايي خنده‌دار بوده و بايد تأكيد شود كه حزب‌الله هيچ‌گاه پيرو اراده و يا تمايلات خارجي نبوده است.
دبيركل حزب‌الله اظهار داشت: بر عكس آنچه ادعا مي‌شود، اين حزب‌الله است كه بر ديگر طرف‌ها تأثير مي‌گذارد و اين سوريه است كه در مرحله اخير، مصلحت مخالفان دولت لبنان را بر مصلحت خود ترجيح داد.
نصرالله در ادامه اظهارات خود به توطئه‌هاي آمريكا در لبنان اشاره كرد و گفت: واشنگتن نمي‌خواهد مقاومت در لبنان باشد و ديگر آن‌كه يكي از اهداف آمريكا تلاش براي اسكان دايم پناهندگان فلسطيني در لبنان تا خيال اسرائيل از اين نظر آسوده شود.
دبيركل حزب‌الله، يكي ديگر از اهداف آمريكا در لبنان را روي كار آوردن دولتي متمايل به واشنگتن دانست و گفت: دولت كنوني نيز همين هدف را دنبال مي‌كند و بر همين پايه، درگيري اصلي ما با گروه ‪ ۱۴‬مارس نيست، بلكه با طرح‌هاي آمريكاست كه مي‌خواهد بر لبنان تحميل كند.
وي خاطرنشان كرد، نتايج نظرسنجي‌ها نشان مي‌دهد كه مخالفان دولت كنوني لبنان، بين مردم از جايگاه بهتر و محبوبتري برخوردارند و اين مربوط به‌ عوامل مذهبي و طايفه‌اي نيست.
دبيركل حزب‌الله به دشمني‌هاي آمريكا با سوريه و همراهي گروه ‪ ۱۴‬مارس با اين هدف اشاره كرد و گفت: كسي نمي‌خواهد سوريه بر لبنان حكمراني كند، اما دشمني با اين كشور نيز به مصلحت نيست.
سيدحسن نصرالله اظهار داشت: قطعنامه ‪ ۱۵۵۹‬شوراي امنيت اين امكان را به آمريكا داد تا از راه لبنان ضد سوريه اقدام كند.