خرید شال تلاش آمريكا براي پايان تنش مصر و اسرائيل

روزنامه «دارالخليج» از تلاش‌هاي مداوم آمربكا براي پايان دادن به تنش در روابط مصر و رژيم صهيونيستي و جلوگيري از تبليغات رسانه‌ها درباره تنش در روابط دو طرف خبر داد.
به گزارش ايسنا به نوشته اين روزنامه چاپ امارات، منابع آگاه اظهار داشتند: كاندوليزا رايس، وزير امور خارجه آمريكا با دو وزير خارجه مصر و رژيم صهيونيستي در چهارچوب فراهم كردن مقدمات سفر جورج بوش، رئيس‌جمهور آمريكا تماس‌هاي تلفني را برقرار كرده است.
به گفته اين منابع، رايس در اين تماس‌هاي تلفني به بررسي تنش در روابط دو طرف پرداخته و از هر دو طرف خواسته است با راه‌هاي ديپلماتيك و مذاكرات مستقيم به تنش پايان دهند نه از طريق رسانه‌ها.
رايس در اين تماس‌هاي تلفني تأكيد كرده است: ملت‌هاي منطقه بايد بدانند كه معاهده صلحي كه ميان دو طرف امضا شده، عملا اجرا مي‌شود و هر دو طرف تلاش خود را براي احياي روند صلح به كار مي‌گيرند.
به گفته اين مقامات، رايس اظهار داشته است كه تنش‌ها در روابط سياسي به تلاش‌هاي جورج بوش آسيب مي‌رساند.
به گفته اين مقامات، مصر مقامات آمريكايي را در جريان جزييات تلاش‌هايش در زمينه جلوگيري از قاچاق سلاح و بستن دالان‌هايي كه براي قاچاق سلاح استفاده مي‌شود قرار داده است.
اين مقامات گفتند: رايس از احمد ابوالغيظ، وزير خارجه مصر و تزيپي ليوني، وزير خارجه رژيم صهيونيستي خواسته است كميته‌هاي امنيتي مشترك را براي حل اختلافات به دور از رسانه‌ها و اظهارات تشنج‌آميز فعال سازند.