خرید شال ديدار پادشاه اردن و المرت در عقبه

پادشاه اردن در ديدار با المرت از وي خواست تا از اقداماتي كه “در روند تحقق صلح مانع تراشي مي‌كند” خودداري كرده و با اتخاذ سياست‌هاي جدي تمايلش را براي تحقق صلح به اثبات برساند.

به گزارش ايسنا به نوشته‌ روزنامه‌ البيان- ملك عبدالله دوم، پادشاه اردن در ديدار با ايهود المرت، نخست وزير رژيم اسرائیل در عقبه در اردن از اين رژيم خواست تا از اقداماتي كه در روند تحقق صلح با فلسطينيان مانع تراشي مي‌كند، خودداري نمايد.

وي تاكيد كرد: موضوع شهرك سازي‌هاي اسراييل، بيت‌المقدس و آوارگان فلسطيني از جمله موضوعات مهمي هستند كه بايد در كمال شفافيت و بر اساس قوانين و پيمان‌هاي بين‌المللي بررسي شود.

ملك عبدالله دوم مخالفت كشورش را با شهرك سازي‌هاي اسراييل در اراضي فلسطين اعلام كرده و آن را نقض آشكار توافقنامه‌هاي كنفرانس آناپوليس دانست.

وي خاطرنشان كرد: پايبندي طرف‌هاي ذيربط پرونده‌ صلح به اجراي تعهداتشان بر اساس برنامه‌ي كاري و زماني مشخص ضروري است و اين مساله مي‌تواند به حل فراگير‌تر بحران عرب و اسراييل منجر شود.

پادشاه اردن حمايت كشورش را از روند صلح و تلاش‌هاي در حال جريان جهت موفقيت مذاكرات فلسطين و اسراييل اعلام كرده و پايبندي طرفين فلسطيني و اسراييلي به تعهداتشان جهت تحقق روند صلح را ضروري دانست.

وي هم چنين طرح صلح كشورهاي عربي و قطعنامه‌هاي بين‌الملي را اساس تضمين موفقيت روند صلح و تشكيل كشور مستقل فلسطين تا پايان سال جاري ميلادي دانست.

پادشاه اردن با اشاره به سفر آينده‌ جورج بوش، رييس جمهور آمريكا به منطقه ابراز اميدواري كرد كه اين سفر به اجراي توافقنامه‌ كنفرانس آناپوليس كمك كرده و در كمك به فلسطين اسراييل جهت پايبندي به تعهداتشان در قبال صلح سهيم باشد.

از سوي ديگر المرت نيز آمادگي‌اش را جهت پيشبرد روند مذاكرات با شريك فلسطيني جهت دستيابي به توافقنامه‌ صلح و پايان بحران فلسطين و اسراييل اعلام كرد.

اين ديدار پس از برگزاري نشست ملك عبدالله دوم با محمود عباس، رييس تشكيلات خودگردان فلسطين به امان صورت گرفت.