خرید شال ساكت: حادثه‌ فولادشهر يك جنايت بود

مديرعامل باشگاه سپاهان اصفهان گفت: وضعيت سربازي كه در ديدار مقابل پرسپوليس مصدوم شد، از حكم كميته‌ انضباطي براي ما مهم‌تر است.

محمدرضا ساكت درباره‌ حكم محروميت موقت تيم سپاهان از بازي در اصفهان به ايسنا، گفت: بحث ما اصلا راي كميته‌ انضباطي نيست. بيشتر نگران آن سرباز وطن و جلوگيري از تكرار حوادث مشابه هم‌چنين ايجاد يك امنيت پايدار در ورزشگاه‌هاي استان هستيم. همانطور كه در متن حكم كميته‌ انضباطي نيز مشخص شده بررسي‌ها هنوز كامل نبوده و اين حكم موقت اعلام شده و ما منتظر بررسي‌هاي همه جانبه‌ كميته‌ انضباطي خواهيم بود.

مديرعامل باشگاه سپاهان اصفهان خاطر نشان كرد: از نظر ما اتفاقي كه افتاده، يك جنايت بوده و نبايد آن را در حد يك تخلف ورزشي پايين آورد، ضمن آن كه اين موضوع يك امر انتظامي و امنيتي نيز هست و بايد تمامي ابعاد و جوانب اين پرونده مورد بررسي قرار گيرد.

ساكت ادامه داد: با ارسال نامه‌اي به فرماندهي انتظامي استان اصفهان اعلام كرده‌ايم كه از نظر مسايل انساني آمادگي همكاري در جهت مسايل درماني اين سرباز مصدوم را طبق نظر فرماندهي نيروي انتظامي داريم.

وي افزود: اتفاقي كه در ورزشگاه فولادشهر افتاد، جنايتي بود كه نه هوادار، نه رنگ و نه هيچ فردي قابليت پاسخ دادن به آن را ندارد. معتقديم اين جنايت را يك انسان نمي‌تواند انجام دهد و بايد فرد يا افرادي كه اين كار را انجام داده به شدت مجازات شوند. از نظر ما تلقي اين فرد به عنوان يك هوادار يا تماشاگر درست نبوده، بلكه عامل مضروب شدن اين سرباز موجودي است كه انسان و بشر تلقي نمي‌شود.

مديرعامل باشگاه سپاهان اصفهان تاكيد كرد: با اين حال ضمن آن كه اصل اين حركت جنايت‌بار را شديدا محكوم و تقبيح مي‌كنيم، معتقديم بايد مسببين اين اتفاق كه به گفته‌ “شاه حسيني” رييس كميته‌ انضباطي با ضعف در برگزاري، صدور دستورات نابجا و اشتباه در چيدمان تماشاگران عامل اين اتفاق شده‌اند، مشخص شوند.

ساكت، هم‌چنين تصريح كرد: اتفاقاتي كه در سه ماه اخير در ورزشگاه‌هاي اصفهان آغاز شده بود، سبب شد تا طي نامه‌اي به مسوولان استان اعلام كنيم كه يك جريان آشوب سازمان‌يافته امنيت ورزشگاه‌هاي اصفهان را تهديد مي‌كند. جريان آشوبي كه در ديدار مقابل كاوازاكي، الوحده و اوراوا ضمن متشنج كردن جو ورزشگاه قصد به آشوب كشاندن اين بازي‌ها را داشت. بي‌ترديد اين جريان هيچ ربطي به فوتبال نداشته و تنها به دنبال ايجاد مشكل است. چرا كه در بازي‌هاي ليگ قهرمانان آسيا نيز يكي از همين ترقه‌ها سبب مصدوميت يكي از بازيكنان سپاهان اصفهان شد. اين جريان آشوب طي اين مدت بارها بازيكنان تيم خودي، تيم حريف، حتي عكاسان و خبرنگاران همچنين هواداران تيم مقابل و اين بار نيروي انتظامي را هدف قرار داده است. بنابراين چطور مي‌توان چنين جرياني را از سوي هواداران يك تيم دانست و يا در قالب يك رنگ محدود كرد.

ساكت خاطر نشان كرد: از استاندار اصفهان درخواست كرده‌ايم تا كميته‌اي تشكيل شود و ساز و كار جدي براي امنيت پايدار در ورزشگاه تامين شود. چرا كه ما مسوول امنيت ورزشگاه نيستيم و با اين حال معتقديم نقاط ضعف فيزيكي بسياري در ورزشگاه‌هاي اصفهان وجود دارد. به همين دليل بايد نيروي انتظامي و نهادهاي امنيتي با تجهيزات كامل و برنامه‌ريزي قدرتمندانه در ورزشگاه‌ها حاضر شوند. چرا كه در هر جمعي ممكن است افراد مريض و مساله‌دار نيز پيدا شوند.

وي ادامه داد: متاسفانه برخي از اين فضا براي تسويه حساب‌هاي رنگي و شخصي استفاده كرده‌اند. با اين حال چند سال پيش در زمان بازي مقابل ژاپن در ورزشگاه آزادي رخ داد و پس از آن مسوولان برگزاري مسابقات در ورزشگاه آزادي با اجراي طرح امنيت پايدار توانستند فضاي اين ورزشگاه را كنترل كنند. با اين حال ورزشگاه‌هاي ديگري به غير از آزادي نيز وجود دارند كه از فيزيك نامناسب برخوردارند و ما نيز از اين موضوع احساس ناامني داريم و معتقديم نبايد اجازه دهيم جريان‌هاي آشوب از اين فضا استفاده كنند. در هر صورت حادثه‌ فولادشهر جنايتي است كه نبايد به آساني از كنار آن گذشت.

مديرعامل باشگاه سپاهان اصفهان در مورد وضعيت سرمربي اين تيم نيز گفت: “بوناچيچ” پيش از رفتن به تعطيلات با پيشنهادهايي روبرو بود كه اين پيشنهادها را به باشگاه نيز اعلام كرد اما، پس از مذاكره‌اي كه صورت گرفت ما با اين جدايي موافقت نكرديم و با توجه به اين كه توافقي صورت نگرفته است طبيعي است كه بوناچيچ به كارش در سپاهان ادامه مي‌دهد چرا كه وي مربي موفقي است و نمي‌خواهيم او را از دست بدهيم.

ساكت در پايان خاطر نشان كرد: حق راي بوناچيچ در مجمع انتخابات فدراسيون فوتبال به صورت وكالتي به بنده منتقل شده و من در انتخابات دو حق راي خواهم داشت.