خرید شال قالیباف: لیست نمی‌دهم

دکتر محمد باقر قالیباف تصریح کرد: یک عنصر سیاسی هستم اما لیستی برای انتخابات مجلس هشتم ارائه نمی دهم .

به گزارش مهر، دکتر محمد باقر قالیباف پنجشنبه شب در حاشیه حضور در یادواره هزار و 100 شهید منطقه 7 در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره حضور در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طبیعتا یک عنصر سیاسی هستم اما لیستی برای انتخابات مجلس هشتم ارائه نمی دهم ، وظیفه ما خوب کار کردن است و باید بستر را برای حضور حداکثری و مشارکت مردم فراهم کنیم .

شهر دار تهران در پاسخ به سوال دیگری درباره برگزاری یادواره های شهدا و برنامه های شهرداری در این زمینه گفت : چنین تجمع هایی بسیار خوب و با معنویت است . معتقدم ما باید بتوانیم شهدای گرانقدرمان را به جوانان امروز خوب بشناسانیم . همانطور که در 2 سال اخیر اقدامات خوبی در این زمینه در فرهنگسرای پایداری انجام گرفت و سعی کردیم با روش جدید و مورد پسند جوانان امروز فرهنگ دفاع مقدس ، بسیج ، ایثار و شهادت را به آن ها منتقل کنیم که به نظر من این یک کار کاملا فرهنگی و تاثیر گذار بوده است .

وی افزود : البته برخی مواقع ، رسانه های ما شهدا و بزرگان ما در دوران دفاع مقدس را آنقدر پیچیده می کنند که جوانان ما احساس می کنند رسیدن به آن ها امکان پذیر نیست اما این گونه نیست زیرا کسانی همچون شهید همت ، شهید باکری ، شهید زین الدین ، شهید خرازی ، شهید کاظمی و … همه جوانانی بودند از قشر های مختلف دانشجو ، معلم ، کارگر و … که توانستند به اوج برسند .

قالیباف با بیان اینکه چنین فرصتی امروز برای همه وجود دارد، گفت: البته جهاد امروز با جهاد آن روزها متفاوت است . امروز ما باید در زمینه استقلال ، عینیت بخشیدن به احکام اسلامی و توجه به حوزه های مادی و معنوی تلاش کنیم .