خرید شال «گل» با «بوش» ديدار مي‌كند

رئيس‌جمهور‌ تركيه با همتاي آمريكايي خود در 8 ژانويه، درست در روزي كه جورج بوش به خاورميانه سفر مي‌كند، در واشنگتن ديدار كوتاهي خواهد داشت.
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روزنامه «يني شفق» چاپ تركيه، صبح هشتم ژانويه، كاخ سفيد ميزبان عبدالله گل، رئيس‌جمهور‌ تركيه خواهد بود. اين ديدار به دليل سفر هشتم ژانويه بوش به خاورميانه زياد طول نخواهد كشيد.
بنا بر منابع مطبوعات ايالات متحده آمريكا، اين ديدار زياد طول نخواهد كشيد و دليل آن هم سفر جورج بوش به كشورهاي خاورميانه در همان روز است. قرار است، بوش در سفر يك هفته‌اي خود به خاورميانه از كشورهاي عربستان، فلسطين، مصر، كويت، بحرين، امارات متحده عربي و رژيم اشغالگر قدس ديدار كند.
از سوي ديگر، گل، رئيس‌جمهور‌ تركيه، روز سه‌شنبه؛ يعني هشتم ژانويه در ديدار با بوش درباره روابط دو طرفه، تحولات منطقه‌اي و خاورميانه همچون افغانستان، عراق، لبنان و نيز درباره روند همكاري‌هاي دو كشور درباره مبارزه با تروريسم بحث و تبادل نظر خواهند كرد. همچنين از ديگر موضوع‌هايي كه قرار است رئيس‌جمهور‌ تركيه در ديدار با همتاي آمريكايي خود به آن بپردازد، روند عضويت تركيه در اتحاديه اروپا خواهد بود.
گل در روزهاي هفتم تا يازدهم ژانويه با ديگر مقامات آمريكايي در شهرهاي واشنگتن و نيويورك ملاقات خواهد كرد. آخرين ديدار يك مقام رياست‌جمهوري تركيه از ايالات متحده آمريكا در سال 1996 توسط سليمان دميرل نهمين رئيس‌جمهور‌ اين كشور صورت گرفت.