خرید شال توطئه جديد عربستان و الجزيره عليه ايران

منابع خبري از توطئه شبكه تلويزيوني الجزيره با هماهنگي مقامات عربستان براي پخش خبرها و برنامه‌هاي ضد ايراني براي خطرناك جلوه دادن ايران خبر دادند.
به نوشته جمهوري، روزنامه «القدس العربي» چاپ لندن در شماره ديروز خود نوشت: شبكه خبري الجزيره در طرحي كاملا برنامه‌ريزي شده با هماهنگي مقامات سعودي، تصميم دارد اخبار جهت‌داري را باهدف حمله به ارزش‌هاي جمهوري اسلامي ايران پخش كند.
 
روزنامه نيويورك تايمز هم با تأييد اين مطلب نوشت: سه ماه پيش، دولت قطر به همراه مقامات سعودي در شهر رياض نشستي برگزار كردند كه در آن، مقامات سعودي از مسئولان قطري خواستند شبكه الجزيره اخبار جهت‌داري ضد سياست‌هاي ايران در پيش بگيرد و اوضاع منطقه را به گونه‌اي منعكس كند كه نگراني دولت‌هاي عربي از سياست‌هاي جمهوري اسلامي ايران را به نمايش بگذارد. القدس العربي در ادامه مي‌نويسد: از جمله سياست‌هاي جديد شبكه خبري الجزيره ضد ايران در اين طرح نگران كننده نشان دادن برنامه‌هاي هسته‌اي ايران است.
اين روزنامه افزود: در اين طرح قرار شده است سردبيران و سياست‌گذاران اين شبكه به ‌گونه‌اي عمل كنند كه به صورت آهسته آهسته، ترس از ايران را در دل كشورهاي همسايه پديد آورند و ادعا كنند ايران درصدد تبديل شدن به قدرتي خطرناك در منطقه است.
گفتني است، پيش از اين سياست جديد شبكه الجزيره اين شبكه، مي‌خواست با نفوذ به داخل جامعه عرب زبان ايرانيان در جنوب كشور، موجي از نا آرامي را به صورت هدايت شده از سوي اين شبكه و مسئولانش در جنوب ايران به وجود آورد كه البته در آن زمان، اين توطئه الجزيره با هشياري ايران نقش بر آب شد.